PL EN

Centrum Żeglarstwa i Sportów Wodnych

Charzykowy to miejscowość wypoczynkowa nad Jeziorem Charzykowskim(Łukomie), położona w południowo-zachodniej części województwa pomorskiego. Jej popularność związana jest w sposób bezpośredni  z rozwojem żeglarstwa w tej malowniczej okolicy. Charzykowy to bez wątpienia kolebka polskiego żeglarstwa i jedno z najlepszych miejsc do uprawiania tego typu sportów. Obok letnich, uprawiane tu również sporty zimowe. W 1919 roku powstało z inicjatywy Ottona Weilandta pierwsze na ziemiach polskich Towarzystwo Żeglarskie.

Pobliskie Jezioro Charzykowskie jest drugim pod względem wielkości, po jeziorze Wdzydze, zbiornikiem wodnym w Borach Tucholskich. Unikatowe położenie wśród Borów Tucholskich, świetna infrastruktura składająca się z licznych przystani, portów i obiektów sportowych czyni z tego miejsca mekkę sportów wodnych. Żeglarstwo, windsurfing, wakeboarding czy kitesurfing to sporty, które uprawiane są tu najczęściej a swoje zgrupowania odbywa tu wiele renomowanych szkółek żeglarskich. Miejscowość proponuje nam również świetną bazę piłkarską wyposażoną w 2 boiska w tym jedno pełnowymiarowe naturalne! Obecnie Charzykowy to duży ośrodek wczasowo-turystyczny. Latem odbywają się tutaj liczne koncerty muzyczne, m.in. festiwal folklorystyczny oraz festiwal piosenki żeglarskiej Shanties.

 

 

Ośrodek Wczasowy „REJS” to malowniczo usytuowany obiekt, znajdujący się zaraz przy samym jeziorze, posiadający własną przystań, pomost, wypożyczalnie sprzetu wodnego i szkółkę windsurfingową, która znajduje się zaledwie 20m od naszych domków.  Duży w pełni ogrodzony teren, piękna restauracja i bogato wyposażone murowane domki 6-7 osobowe  przygotowane pod prywatnych gości z całą pewnością zaskoczą naszych uczestników swoim standardem. Każdy z nich wyposażony jest w pełen węzeł sanitarny, duże szafy, lampki nocne i telewizory LED. To z cała pewnością najwyższy standard z pośród obiektów w których kwaterujemy nasze grupy dlatego od paru lat walczyliśmy o te miejsca! Ośrodek słynie ze świetnej kuchni i bogatego menu, spacjalnie dla naszych młodych podopiecznych przygotowywany będzie szwedzki stół na sniadania i kolacje. . Na terenie obiektu znajdziemy boisko wielofunkcyjne, salę taneczną, salę dyskotekową, świetlicę, stół do ping-ponga, wiatę grillową, dla gości dostępne są także rowery. Nic tylko w świetnych warunkach korzystać z uroków malowniczego jeziora Charzykowskiego delektując się ciszą i pięknymi widokami.

OBOZY LETNIE